Mahkum Gardiyan Çağırma Sistemleri

İnfaz Koruma Çağrı Sistemleri


Ceza infaz kurumlarında kullanılan bu sistemler,  merkez ünite, çağrı butonları, çağrı resetleme butonları, ve gösterge panelinden oluşmaktadır.

Mahkumların ihtiyaç duymaları halinde infaz ve koruma memurlarını çağırabilmeleri için kullanılmaktadırlar. 

Mahkum koğuşlarının içerisinde bulunan çağrı butonlarına basılması durumunda infaz ve koruma memurlarının bulunduğu veya yakın oldukları bölgede konumlandırılmış olan gösterge panelleri sesli ve görsel ikaz verir. Gösterge panelinde görünen çağrının nereden geldiği bilgisine göre ceza ve infaz koruma memuru koğuşa gider ve koğuş önündeki çağrı resetleme butonuna basarak çağrıyı sonlandırabilir.

Gösterge panelleri, çağrı butonları ve çağrı reset butonları merkez üniteye bağlanır. Bağlantı şekilleri ve kablolama işlemleri seçilen modele göre değişiklik gösterebilir. 

Merkez üniteye gelen çağrılar display ünitesinde sesli ve görsel olarak ilgili birimlere bildirilir. Birden fazla gelen çağrılar gösterge panelinde belirli aralıklarla dönüşümlü olarak gösterilirler.

Çağırma sistemi merkez ünitesi üzerinden çağrı girişlerinin isimleri LCD ekranlı arayüz kullanılarak kullanıcı tarafından basitçe değiştirilebilir. Bu işlem için sadece cihazın muhafaza kapağının açılması yeterlidir. Başka herhangi bir bilgisayar, ara bağlantı, vb. gereçlere ihtiyaç duyulmaz. 

Merkez ünite üzerine birden fazla display (gösterge paneli) bağlanabilir. 

Merkez ünitenin çalışma prensibi, giriş hatları kapasiteleri bakımından adresli ve konvansiyonel modelleri mevcuttur. Adresli modelde çağrı butonlarına tek kablo gider. Tüm butonları dolaşarak tekrar merkez üniteye gelir.

Konvansiyonel modelde ise her çağrı ve resetleme butonundan bir çift kablo merkezi üniteye gelmesi gerekmektedir.

İsteğe bağlı olarak merkezi ünite üzerinde ses susturma butonu ve genel reset butonu bulunabilir.

Merkez ünite üzerinde çağrı anında konum değiştirebilen kuru kontaklar bulunmaktadır. Bu sayede Merkez üniteye istenildiğinde çağrı anında çalışmak üzere telefon arama modülü, harici siren vs. gibi cihazlar bağlanabilir.

Display ünitesi 6cm karakter yüksekliği olan 8×8 dotmatriks LED göstergelerden oluşmaktadır.

Display ünitesinin 6 ve 8 karakterli modelleri mevcuttur.

Display ünitesinde gösterilecek olan çağrı bilgileri programlama ile istenildiği gibi ayarlanabilir.

Tüm sistem mikroişlemci kontrollü olarak tasarlanmıştır.

Mahkum Gardiyan Çağırma Sistemi Merkez ÜniteSistem elektronik donanımları kullanım esnasında arızaya sebebiyet verebilecek faktörlere karşı korumalı olarak dizayn edilmiştir.

Çağrı ve reset butonları paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Sistemin tüm donanımları, yazılımları ve haberleşme alt yapısı firmamız bünyesinde geliştirilmiştir ve imal edilmiştir.